לקחתי מההורים את מה שטוב בהם. מאבא את ההומור ומאמא את הסחיות

منابع نيوز

לקחתי מההורים את מה שטוב בהם. מאבא את ההומור ומאמא את הסחיות website logo אחרי שנתיים: נסרין בשינוי נוסף בחייה website logo בלעדי: האישה מהסרטון עם אייל מגיבה לראשונה website logo לא חסכה: כך אופירה חגגה יום הולדת לבנה website logo عاجل : الجوازات السعودية تفاجئ الجميع وتعلن مصير مؤلم للمقيمين الذين عادوا إلى بلادهم بشأن الإقامة والتأشرات حقهم؟!..شاهد website logo

לקחתי מההורים את מה שטוב בהם. מאבא את ההומור ומאמא את הסחיות

منوعات وترفيه
לקחתי מההורים את מה שטוב בהם. מאבא את ההומור ומאמא את הסחיות
---

تغيير حجم الخط

לקחתי מההורים את מה שטוב בהם. מאבא את ההומור ומאמא את הסחיות
מיה צפיר רגילה להשתתף בפרויקטים משפחתיים. אחרי "סבא טוביה" והפעלות לקהל בהפסקות הצילומים של "הכוכב הבא", הגיעה הליגה של הגדולים: תפקיד משחק ראשון בסדרה החדשה של אבא יואב צפיר, PPS, לצד מרגי. כשהיא לא מצטלמת אליה היא מצלמת את מה שגם ככה קורה כל הזמן בבית, חיקויים של אמא, גורו הבריאות מיכל צפיר. "אמא חולה על הסרטונים, היא תמיד צוחקת שהיא משוגעת"

"אני לא שמנה, אני מאושרת!". כך חותמת מיה צפיר את סרטוני הסאטירה שלה באינסטגרם, בהם היא מחקה את אמה, גורו הכושר והתזונה, מיכל צפיר. כשמשפיענית מעלה סרטון כזה - זה חמוד. אם המשפיענית היא הבת של גורו תזונה - זה כבר אייטם. אם הבת גם הייתה בעודף משקל בילדותה עד שפצחה דיאטה בשיטת אמא - זה כבר עושה חשק לזמן כנס של פסיכולוגים בזום. אבל צפיר בת ה-22 לא חושבת שיש משהו מפתיע בסדרת הסרטונים שבהם היא מחקה את מי שהפכה ריצות מאושרות בים לספורט תחרותי. "אין ילד שלא נבוך מההורים שלו, לא?", היא אומרת, "אתן לך דוגמא - אמא שלי שכבה פה בדשא איזה יום וסיפרה לעוקבים שלה שהיום זה יום הולדת של המלפפון. היא אשכרה צילמה את המלפפון וסיפרה כמה היא אוהבת אותו. ברגע כזה, אבא שלי ואני מסתכלים אחד על השני ואפילו לא צריכים להגיד כלום, אנחנו נקרעים מצחוק עם העיניים. לחקות את אמא שלי זה משהו שאנחנו עושים הרבה בבית".

אבל לחקות אותה בפומבי כבר דורש אומץ, לא?
"לא ממש. אנחנו משפחה של הומור. העליתי על זה פעם סרטון אחד וזה תפס, אנשים עפו על זה, אז פשוט המשכתי. אמא שלי חולה על הסרטונים, היא יודעת שזו מי שהיא. היא תמיד אומרת שהיא משוגעת".

כשאני חושבת על אמא שלך, הדבר הראשון שעולה לי בראש הוא לא צמד המילים "הומור עצמי".
"אז תתפלאי, היא מאוד צוחקת על עצמה. והיא יודעת שאני מקצינה את הדמות".

כשאני חושבת על אמא שלך, הדבר הראשון שעולה לי בראש הוא לא צמד המילים "הומור עצמי".
"אז תתפלאי, היא מאוד צוחקת על עצמה. והיא יודעת שאני מקצינה את הדמות".

אז הסרטונים הם לא הדרך שלך להתלונן שאין שום דבר טעים בבית?
"לא, בכלל לא. אנחנו גם לא כאלה מתנזרים. לפעמים מזמינים פיצות הביתה, אמא שלי פשוט לא תיגע בהן".

מה שבטוח זה שתכולת המקרר בבית משפחת צפיר מספיק מוצלחת כדי שמיה תמשיך להתגורר בו, יחד עם הוריה ושתי אחיותיה, שירה וגילי.  "אבא שלי צוחק על כולנו כל הזמן, לא רק על אמא. כדי לחיות עם שלוש נשים אתה חייב הומור כדרך התמודדות", היא אומרת על אביה, יואב צפיר. במאי הטלוויזיה המצליח, לקח לאחרונה הפוגה זמנית ממפעלות "הכוכב הבא" וחזר לעולם קומדיות הנעורים, כשיצר את PPS - Personal Pop Star המשודרת בערוץ טין ניק ב-yes. הסדרה שואלת (ועונה) מה קורה כשלוקחים את מרגי והופכים אותו לרובוט פופ. PPS היא גם הסדרה שתחשוף את צפיר ג'וניור לעולם כשחקנית, בפעם הראשונה. "הדמות שלי תתפתח עם הזמן, בינתיים אני יכולה לספר לך איך קוראים לה - צוקית קוזלובסקי. זה כבר אומר הרבה, לא?".

תגידי עוד.
"צוקית קוזלובסקי היא חנונית מחשבים, והיא תלך מאוד רחוק בשביל האהבה. זה תפקיד קטן, טעימה ממני. זה לא שנתנו לי תפקיד ענק על ההתחלה. אני מאוד מקווה שזה יפתח לי עוד דלתות".

לא הייתה לי מודעות של מה מפריע לי
מיה רגילה להיות חלק בפרויקטים משפחתיים - בילדותה ישבה על הברכיים של סבא שלה בקלטות של "סבא טוביה", בנעוריה הפעילה את הקהל בהפסקות הצילומים של "הכוכב הבא". אבל נדמה שההשתתפות הטעונה ביותר הייתה קשורה לחשיפה סביב תעשיית ההרזייה של אמה, כאשר מיכל צפיר לא הסתירה הקהל את העובדה ששלוש בנותיה, כמוה בעצמה בעבר - סובלות מעודף משקל. בבית שבו השיח על ערך קלורי הוא לא רק ער אלא גם מפרנס, ובגיל ההתבגרות הנפיץ - מיה מצאה עצמה בתוך נושא לא פשוט. "גם אני וגם האחיות שלי ירדנו הרבה במשקל", היא מספרת, "אבל זה לא שאמא שלי לחצה עלינו. עם כל אחת מאיתנו - היא חיכתה שזה יבוא מאיתנו וזה באמת קרה".

הלחץ לא בא מזה שאת מופיעה בתמונות וסרטונים של אמא שלך?
"לא ממש. הייתי כבר ילדה שחקנית שלמדה משחק, אז לא הפריעה לי החשיפה. לא הרגשתי שהיא לא מתחשבת, היא אף פעם לא העלתה תמונות שלי בלי שאני אאשר לה, או דברים כאלה. וגם נראיתי מבסוטה תמיד, הייתי ילדה חייכנית ולא הייתה לי מודעות עד הסוף של מה מפריע לי".

ומה הפריע?
“שהייתי מאוד שמנה. בבית הספר הילדים צחקו עלי, במיוחד אם באתי עם חצאית או לבשתי צמוד. לא אהבתי את עצמי. הייתי יכולה לאכול שלושה המבורגרים ביום וצ'יפס".

מתי החלטת שאת רוצה שינוי?
"בכיתה ז', אמרתי לאמא שלי שאני לא רוצה לאכול יותר. היא אמרה לי - 'בואי נשנה את המילה. ונדבר על לאכול בריא'. התחלנו בתהליך שהפך לחלק מהחיים. נכנסנו לזה, עבדנו קשה, היא לימדה אותי להיגמל מסוכריות מנטה, לאכול בריא יותר, ירקות ולחם מלא, להיכנס לכושר".

לא קל לילדה לשנות הרגלי אכילה.
"היו גם משברים. פעם ישבתי פה בסלון ובכיתי שאני לא רוצה, אני רוצה לאכול משהו טעים. אז אמא שלי הכינה לי טוסט - אמנם מלחם מלא, אבל עם מיונז ופסטרמה. ככה ירדתי 30 קילו בסך הכל מכיתה ז' עד י"א, שאז הייתי במשקל היעד שלי. גם היום אני לא במשקל הכי נמוך שלי, היו לי תקופות יותר רזות אבל אני מאוד מרוצה מהמשקל ובכלל מהמצב הכללי שלי. משקל זה לא הדבר החשוב אלא איך עושים את זה. לא לאכול זה לא מה שיעבוד".

לצד ההצלחה הגדולה של אמך, הייתה גם הרבה ביקורת עליה. איך הרגשת עם זה?
"אני זוכרת פעם אחת שאמא שלי חזרה מריצה בים וסיפרה שמישהו צעק לה שהיא מגעילה. זה העליב אותי, אבל היא גם ידעה שזה לא שלה. היא לימדה אותנו להתעלם מהביקורת עליה. אם טוב לה, היא שלמה עם עצמה - למה היא צריכה להרגיש רע? היא מאושרת, שמחה וזה מה שחשוב". 

אבל כן יש ביקורת שלך כלפי אמא שלך, על המאניה שהיא משדרת, כשאת אומרת "לא שמנה, מאושרת", כאילו הרזיה מבטיחה אושר מיידי.
"זה אולי נתפס ככה, אבל זה לא באמת. אמא שלי דווקא ממש לא מאמינה בזה. מי שמכיר אותה יודע שהנפש אצלה זה לפני הכל. היא תאהב אותך לא משנה איך אתה נראה. היא מדהימה, היא אחת החברות הכי טובות שלי ואני משתפת אותה בהכל. זה נכון שהיא יכולה לתת לי מבט כשהיא יודעת שאתחרט על משהו שאני אוכל, אבל היא צודקת, זה באמת מיותר".

عدد مرات الزيارة 38872
whatsapp shearingfacebook shearingtwitter shearing

استطلاع رأي
هل يستطيع المبعوث الاممي الجديد إحداث تغييرات ايجابيه في مسار الازمة اليمنيةابحث في الاخبار